Dla prasy

Pożyczki i waluty w jednym miejscu dzięki Kokos.pl

Popularny serwis pożyczek społecznościowych udostępnił właśnie internetową wymianę walut. Na start obsługuje 4 waluty obce, darmowe przelewy walutowe do 4 banków i w ramach promocji nie pobiera prowizji za wymianę. Z usługi można skorzystać pod adresem Waluty.Kokos.pl.

Kokos.pl otworzył w Polsce rynek pożyczek społecznościowych i od ponad 5 lat przeciera na nim nowe szlaki. Kwota pożyczek zbliża się do 100 milionów, a z serwisu korzysta już ponad 221 tysięcy internautów. Dotychczas mogli oni udzielać sobie szybkich pożyczek na ustalonych samodzielnie warunkach. Udostępniona właśnie wymiana walut otwiera nowy rozdział w historii serwisu.

Na stronie Waluty.Kokos.pl można obecnie kupować i sprzedawać 4 waluty obce: USD, EUR, CHF i GBP. Wystarczy się tylko zalogować na konto w Kokos.pl lub założyć nowe, wpłacić pieniądze na saldo, określić parametry transakcji i czekać na ofertę. Kokos dobierze ją automatycznie, a o efekcie powiadomi e-mailem. System obsługuje darmowe przelewy walutowe do 4 banków: Alior Bank, Bank Zachodni WBK, PKO BP i Pekao SA, a nowe mają się pojawić w najbliższym czasie.

- Wymiana walut doskonale komponuje się ze społecznościową ideą Kokos.pl - podsumowuje Tomasz Bobrowski, rzecznik prasowy serwisu. - Mamy wieloletnie doświadczenie w finansach społecznościowych i jesteśmy przekonani, że ten produkt będzie dobrym uzupełnieniem pakietu naszych rozwiązań, zaraz po pożyczkach, szybkich przelewach i doładowaniach prepaid - dodaje T. Bobrowski.

Do szczególnie mocnych stron nowego serwisu należą:

  • brak prowizji za wymianę w czasie trwania promocji, a później tylko 0,15%
  • zwarta społeczność skupiona wokół Kokos.pl,
  • doświadczenie właściciela serwisu w finansach społecznościowych i świadczeniu usług finansowych online,
  • komplementarne usługi i stali klienci (Kokos, BlueCash, Blue, Faktura, Inseco).


Kokos.pl i Waluty.Kokos.pl to serwisy należące do sopockiej firmy Blue Media.

Aktualne Informacje o Kokos.pl